STA povzema javne objave nekaterih podjetij in druge informacije iz poslovnega okolja.
Družba T-2 je skupaj s podjetjema Solviks in Flycom Technologies uspešno končala projekt T-2 Pametna mesta 4.0, katerega cilj je bil razvoj naslednje generacije platforme za digitalno preobrazbo mestnih storitev in interakcijo z občani. V okviru projekta so razvili in implementirali naslednjo generacijo platforme T-2 Pametna mesta, zasnovano na uporabi naprednih tehnologij, kot so avtomatizacija, internet stvari, velepodatki, umetna inteligenca, digitalni dvojčki ter razširjena resničnost, so sporočili iz T-2. Projekt je prejel subvencijo EU in sklada za okrevanje in odpornost.
Skupina Gen-I je na maja objavljeni razpis za sofinanciranje razvoja novih trajnostnih projektov, namenjen društvom, nevladnim organizacijam, zasebnim zavodom in startupom, prejela 57 prijav. Med njimi so izbrali najboljše tri in jim na slovesnosti 18. oktobra v Ljubljani podelili skupno 100.000 evrov. To so projekt Zavoda YouSea za ohranjanje morskih ekosistemov in povečanje biotske raznovrstnosti, pametni pasivni rastlinjak družbe Passivus ter mobilen avtonomen vir energije za ustvarjalne skupnosti Centra zelenih tehnologij, so sporočili iz Gen-I.
Ameriška gospodarska zbornica v Sloveniji (AmCham Slovenija) je v sodelovanju z javno agencijo Spirit Slovenija med 14. in 18. oktobrom organizirala poslovno-razvojno delegacijo v ZDA z naslovom Tradicija in inovacije = Severna & Južna Karolina. Gospodarstveniki in predstavniki slovenskih podjetij so v teh dveh zveznih državah, ki sta znani kot središči za biotehnologijo, proizvodnjo in napredne energetske rešitve, obiskali vrhunske raziskovalne inštitute, univerze in podjetja ter se udeležili poslovnih srečanj, so sporočili iz AmCham Slovenija.
V zadnji krog izbora nagrade SoMo Borac se je uvrstilo 10 slovenskih projektov. Finaliste je več kot 80 članov strokovne žirije izbralo med 235 prijavljenimi projekti. SoMo Borac že 12 let priznava odličnost digitalnih projektov, število prijav pa se vsako leto povečuje, so sporočili iz regijske digitalne platforme.
V podjetju INO so bili uspešni pri pridobivanju sredstev na javnem razpisu za spodbujanje velikih investicij za večjo produktivnost in konkurenčnost v Sloveniji, so sporočili iz podjetja. Za širitev zmogljivosti proizvodnje v podjetju so pridobili nekaj manj kot 736.000 evrov, vrednost celotnega projekta pa znaša 2,22 milijona evrov.
Slovenski inovatorji na področju zdravstva imajo na voljo priložnost za širitev podjetij prek programa SPICE (Strategic Partnership Initiatives for Competitive Edge). Gre za nov program, ki ga je začel EIT Health InnoStars, del Evropskega inštituta za inovacije in tehnologijo (EIT), telesa EU. Namenjen je pospešitvi vstopa naprednih zdravstvenih rešitev na trg, SPICE pa ponuja do 100.000 evrov v obliki prilagojenih razvojnih in komercialnih storitev ter dodatnih 60.000 evrov za strokovno mentorstvo za do deset ekip.