Toyota še naprej največji avtomobilski proizvajalec

Toyota je lani ohranila naslov največjega svetovnega proizvajalca avtomobilov. Po vsem svetu je namreč prodala 10,5 milijona vozil, s čimer je prehitela nemški Volkswagen, ki je poročal o 8,9 milijona prodanih vozilih, navaja nemška tiskovna agencija dpa.

 

 

Toyota je na letni ravni prodajo povečala za 10,1 odstotka. Obenem ji je kljub pomanjkanju čipov in drugim težavam, povezanim s pandemijo covida-19m uspelo povečati proizvodnjo jeklenih konjičkov, so danes sporočili iz Toyote.

Družba Toyota Motor vključuje tudi podjetje, specializirano za male avtomobile znamke Daihatsu in proizvajalca gospodarskih vozil Hino Motors.

Kot še navaja dpa, je nemški proizvajalec avtomobilov Volkswagen po drugi strani na račun pandemije zabeležil 4,5-odstotni padec prodaje vozil.

Toyota je naslov največjega svetovnega proizvajalca avtomobilov po petih letih znova prevzela leta 2020, ko je po vsem svetu prodala 9,5 milijona vozil in tako prehitela Volkswagen, ki je v enakem obdobju uspel prodati 9,3 milijona vozil. Nemški avtomobilski proizvajalec je pred tem pet let nosil naziv največjega svetovnega proizvajalca avtomobilov.

Source
STA
Back to top button