Šport

Zdesetkani Miami brez zvezdnikov nemočen pri Philadelphii

Houston po koncu Hardnovega obdobja z 9 igralci dobil derbi pri San Antoniu

Močno oslabljeni Miami brez zvezdniškega tria Goran Dragič, Jimmy Butler in Bam Adebayo ni bil konkurenčen proti Philadelphii (108:125). Zato pa je Houston po norih 48 urah s samo 9 igralci dobil teksaški obračun pri San Antoniu (109:105).

Goran Dragić je še naprej na stranskem tiru zaradi strogih protokolov Lige NBA v boju s pandemijo. Poleg 34-letnega Slovenca je na seznamu manjkajočih pri Vročici še osem drugih košarkarjev, na katere Erik Spoelstra ne more računati.

Z osmimi preostalimi igralci se je Miami (4-6) z močno Philadelphio (9-4) dobro kosal nekaj več kot četrtino, nato pa so 76ersi pobegnili in si do polčasa nabrali prednost 15 točk. V nadaljevanju so mirno krmarili do zmage tudi brez običajnega prispevka Joela Embiida, ki se je ustavil pri le devetih točkah. Nadomestil ga je Shake Milton z 31 točkami, medtem ko je pri gostih 22 točk dosegel Duncan Robinson, 21 jih je dodal Gabe Vincent.

Jokić izničil Curryjev prispevek
Največ pozornosti četrtkovega večera je bilo usmerjene v Denver, kjer je gostoval Golden State. Vnovič je blestel Nikola Jokić, ki je s petim trojnim dvojčkom sezone popeljal Nuggetse do zmage nad Warriorsi s 114:104, pri čemer gostom ni pomagalo niti 35 točk in 11 podaj Stepha Curryja.

Jokić je tekmo sklenil s 23 točkami, 14 skoki in 10 podajami v slabih 36 minutah ter s tem pomagal Denverju do šeste zmage v ligi ter polovičnega izkupička po 12 tekmah. Pri Zlatih zrnih je vnovič na klopi obsedel Vlatko Čančar.

Houston stopil skupaj
Po menjavi, s katero so se znebili nezadovoljnega zvezdnika Jamesa Hardna, ki je postal član Brooklyn Nets, se je Houston kar presenetljivo veselil pri San Antoniu (109:105). Rakete so k sosedom pripotovale z le 9 košarkarji, drugi so še prihajali v novi klub ali pa so poškodovani. A po norih 48 urah, kot jih je opisal trener novinec Stephen Silas so igralci stopili skupaj in dosegli prestižni uspeh. Christian Wood je bil s 27 točkami, 15 skoki in 3 blokadami gonilna sila Houstona.

Prvaki iz leta 2019 Toronto je na začasnem “domačem” terenu, začasno domujejo v Tampi, ugnali so Charlotte s 111:108, kar je šele tretja zmaga Raptorsov v novi sezoni.