Šport

PSG v 96. minuti do treh točk proti St. Etiennu

Francoski prvak Paris Saint-Germain je v 33. krogu državnega prvenstva na domačem igrišču v 96. minuti prišel do zmage proti St. Etiennu s 3:2. S tem so se Parižani vodilnemu Lillu na vrhu lestvice približali na vsega točko.

Lille ima po petkovem remiju proti Montpelliereju (1:1) na vrhu 70 točk, PSG jih ima 69. Sledita Monaco (65) in Lyon (64), ki pa sta odigrala tekmo manj. Obračuna 33. kroga ju čakata drevi. Lyon bo gostoval pri Nantesu (21.00), Monaco pa pri Bordeauxu (17.05).

Parižani so odprli nedeljski spored 33. kroga in ves čas narekovali ritem. Nikakor pa polfinalist lige prvakov v prvem polčasu ni našel poti mimo vratarja Etienna Greena. Je pa St. Etienne presenetljivo povedel v 78. minuti, ko je Denis Bouanga izkoristil podajo Miguela Trauca.

Le minuto kasneje je nato po lepi podaji Anderja Herrere za izenačenje poskrbel najboljši strelec ligue 1 Mbappe. Slednji pa je po upravičeno dosojeni enajstmetrovki popeljal PSG v vodstvo v 87. minuti s 23. golom v sezoni. Sledil je nov preobrat, ko je po slabem posredovanju rezervnega vratarja Sergia Rica v 92. minuti odbitek v mrežo pospravil Romain Hamouma.

Toda Parižani se niso dali. Sprva so v sodnikovem dodatku stresli okvir vrat, v 96. minuti pa je za tri točke z glavo po podaji Angela Di Marie zadel Mauro Icardi.

Danes bodo poleg obračunov Lyona in Monaca še tekme Brest – Lens, Dijon – Nice, Nimes – Strasbourg in Reims – Metz.