AktualnoŠport

Lanišek vodi po prvi seriji, v finalu še štirje Slovenci

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek (145 točk) vodi prvi seriji posamične tekme za svetovni pokal v poljskih Zakopanah. Štiriindvajsetletni Domžalčan je s tem prehitel dva Norvežana, Mariusa Lindvika (143,7) in Roberta Johanssona (141,7). V finale so se uvrstili še štirje Slovenci.

Lanišek sicer ni bil najdaljši med finalisti, pristal je pri 133,5 metra, a je imel ob tem najslabše vetrovne razmere od vseh 50 skakalcev. To ga je popeljalo na sam vrh.

Najboljši od ostalih Slovencev je Domen Prevc (138,7), ki je precej dvignil raven svojih skokov. Na Wielki Krokiew, ki po lastnih besedah ustreza njegovemu slogu, je v prvi seriji skočil 131 metrov in po polovici zaseda sedmo mesto. Za stopničkami zaostaja vsega tri točke.

V finalno serijo se je uvrstil tudi Cene Prevc (131,5). Skočil je 129 metrov in je 15. Žiga Jelar (127,1) je po prvi seriji 21. Skočil je 128 metrov.

Tretjič bo točke za svetovni pokal v tej sezoni osvojil Tilen Bartol (126,6). Skočil je 126,5 metra in bo v drugi seriji napadel s 23. mesta.

V boj za točke se nista uvrstila Peter Prevc in Bor Pavlovčič. Veliko smole je imel predvsem najstarejši od bratov Prevc (120,1), ki je zaradi težav pri pristanku pri 126 metrih izgubil veliko sodniških točk. Posledično je preizkušnjo sklenil na nehvaležnem 31. mestu vsega 0,1 točke za 30. Italijanom Alexom Insamom.

Bor Pavlovčič (110,8) je bil s 120,5 metra dolgim skokom prekratek na 41. mestu.