Šport

Falcao Barceloni prizadejal še drugi zaporedni poraz

Barcelona je v 11. krogu španskega nogometnega državnega prvenstva izgubila proti Rayu Vallecanu z 0:1. Potem ko je minuli konec tedna na “el clasicu” katalonski velikan ostal praznih rok proti Realu iz Madrida, je tokrat po edinem zadetku na tekmi, ki ga je za Rayo dosegel Radamel Falcao, zabeležil še drugo zaporedno ničlo.

Za Rayo Vallecano je edini zadetek na tekmi dosegel kolumbijski napadalec Falcao, ki je septembra prišel iz Galatasaraya. V 30. minuti je po izgubljeni žogi Sergia Busquetsa na sredini igrišča Falcao stekel v prostor, preigral Gerarda Piqueja in od desne vratnice vrat Marc-Andreja ter Stegna postavil končni izid polčasa.

Barcelona je imela v drugem delu žogo precej več v svojih nogah, pritiskala, sodnik Mateu Lahoz pa je v 71. minuti pokazal na belo piko, ko je Oscar Valentin spotaknil Memphisa Depaya. Slednji je kar sam prevzel odgovornost, a mu je Stole Dimitrievski slabše odmerjen strel obranil.

Po drugem zaporednem porazu je Barcelona začasno ostala na devetem mestu s 15 točkami po desetih tekmah. Rayo je napredoval na četrto, ima pa 19 točk. Na vrhu je prišlo do spremembe, saj je Sevilla proti Mallorci igrala neodločeno 1:1. Zdaj ima na vrhu 21 točk in boljšo gol razliko od drugega Reala Sociedada, ki ima prav toliko točk. Za andaluzijski klub je v 73. minuti izenačil Erik Lamela, potem ko je v 22. minuti Mallorco v vodstvo popeljal Antonio Sanchez.

Ob 20. uri sta dvoboj začela Betis in Valencia, prvi pa bi se lahko z zmago na vrhu točkovno izenačil z mestnimi tekmeci iz Seville. Ob 21.30 bo na sporedu še obračun Real Madrid – Osasuna. Madridčani bi z zmago prav tako skočili na vrh, trenutno so namreč pri pri 20 točkah na tretjem mestu.

Madridski Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka bo dvoboj 11. kroga odigral v četrtek v gosteh proti Levanteju.