Šport

Everton in Tottenham brez zmagovalca

Nogometaši Evertona in Tottenhama so odprli 32. krog angleškega prvenstva, v zanimivi predstavi pa zmagovalca ni bilo, izid je bil 2:2.

Razplet povsem ustreza dogodkom na igrišču. Obe ekipi sta imeli svoja obdobja. V prvem delu je začetek pripadel gostom, ki so v 27. minuti tudi povedli, Harry Kane je kaznoval neodločnost Michaela Keana. Veselje Londončanov je bilo kratkotrajno, že štiri minute pozneje je Sergio Reguilon nepravilno zaustavil Jamesa Rodrigueza, najstrožjo kazen pa je uspešno izvedel Gylfi Sigurdsson.

Izenačenje je vlilo moči domačim, ki so pritiskali na tekmečeva vrata, toda vratar Hugo Lloris je ubranil dva nevarna strela Jamesa, nato še poskus Richarlisona, Ben Godfrey pa je z glavo streljal čez gol.

Prva priložnost drugega dela se je ponudila Heung-Min Sonu, z leve strani je prodrl pred vratarja Jordana Pickforda, a ga ni znal premagati, pri tem pa je pokazal tudi sebičnost, lahko bi namreč žogo podal tudi Kanu. Kazen je sledila v 62. minuti, ko je Seamus Coleman, ki je le nekaj trenutkov pred tem vstopil v igro, v sredini lepo našel Sigurdssona, ta pa je bil z lepim strelom še drugič natančen.

A Kane za Islandcem ni hotel zaostajati. Še enkrat več je pokazal svoj “ubijalski instinkt”, spet mu je pri tem pomagal domači branilec Keane, ki je v 68. minuti po predložku Erika Lamele žogo poslal v hrbet soigralca, od hrbta pa se je odbila do najboljšega strelca angleške lige, ta pa je dosegel 21. gol v sezoni. Nekaj minut zatem je oplazil še vratnico, na drugi strani pa sta lepi priložnosti zapravila Joshua King in Richarlison.

V soboto ob 13.30 bo četrtouvrščeni West Ham gostoval pri Newcastlu, ob 21.15 pa se bosta merila še Wolverhampton in Sheffield United.

Zelo razpršen krog bodo v nedeljo nadaljevali Arsenal in Fulham (14.30) ter drugouvrščeni Manchester United in Burnley (17.00). V ponedeljek ob 21.00 bosta igrala Leeds in Liverpool, v torek Chelsea in Brighton, v sredo Aston Villa in vodilni Manchester City, v četrtek pa še tretjeuvrščeni Leicester City in West Bromwich Albion.

Tekma med Southamptonom in Crystal Palaceom je preložena.