Šport

Efes razbil Real Madrid, Armani do zmage v zadnji sekundi

Začela se je končnica košarkarske evrolige. Uvodni dve tekmi četrtfinala, ki se igra na tri zmage, sta dobili domači ekipi; Efes Anadolu je z 90:63 premagal Real Madrid, Armani Milano pa je s košem Zacha Ledaya v zadnji sekundi ugnal Bayern München z 79:78.

Tako kot so Turki do vodstva z 1:0 v zmagah prišli z odličnim drugim polčasom, v katerem so Špance nadigrali s 46:23, je tudi Armani v drugem polčasu prikazal veliko boljšo predstavo kot v prvem. Dobil ga je z 52:34.

Do prvega vodstva po uvodnih minutah so Italijani prišli minuto pred koncem, prava drama pa se je odvijala v zadnjih sekundah. Bayern je z dvema prostima metoma Jamesa Gista prišel do vodstva dobro sekundo pred koncem, Milano pa je po minuti odmora žogo izvajal v napadalni polovici. Malcolm Delaney jo je podal Zachu Ledayu, ki jo je ujel v zraku in istočasno položil skozi obroč.

Dobro predstavo v dresu Bayerna je prikazal Žan Mark Šiško. V dobrih 24 minutah na parketu je zbral sedem točk (met 2:3 za dve točki, 1:1 trojke), šest podaj in tri skoke (indeks 13).

Preostala četrtfinala sta na sporedu v sredo. Ob 19. uri CSKA Moskva – Fenerbahče Istanbul, ob 21.00 pa FC Barcelona – Zenit Sankt Peterburg.

Druge tekme bodo na sporedu že ta teden, in sicer v četrtek in petek bodo znova gostitelji višjeuvrščene ekipe po rednem delu.