AktualnoŠport

Dragić z Miamijem do zmage, Dončićevih 37 točk premalo za Dallas

Slovenska košarkarska zvezdnika Goran Dragić in Luka Dončić sta bila polovično uspešna v severnoameriški ligi NBA. Starejši Dragić je z Miami Heat v nedeljo zvečer slavil proti Brooklyn Nets s 109:107 in dosegel 18 točk, mlajši Dončić pa je kljub 37 točkam za Dallas Mavericks ostal brez zmage proti Sacramento Kings. Ti so bili boljši s 121:107.

Štiriintridesetletni Dragić je bil eden od junakov ob zmagi vročice na domačem parketu proti mrežicam. Dvoboj je končal z 18 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami. Zadel je šest od 16 metov iz igre, od tega tri trojke iz devetih poskusov. Z njim na parketu je bil Miami boljši kar za 18 točk.

Predvsem v zadnji četrtini je bil Ljubljančan tisti, ki je držal stik s tekmeci in razigral soigralce. Odločilni koš na tekmi je ob zvoku sirene dosegel Bam Adebayo, sicer najboljši strelec Miamija z 21 točkami, dodal pa je še 15 skokov in pet podaj. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Landry Shamet s 30 točkami, Kyrie Irving jih je dosegel 20 ob devetih podajah. Kevin Durant je zaradi poškodbe stegenske mišice moral z igrišča po vsega štirih minutah, v katerih je dosegel osem točk. Pri Nets je manjkal James Harden, pri Heat pa Jimmy Butler. Brooklyn ostaja drugi (38-19), Miami pa sedmi na vzhodu (29-28).

New York Knicks (31-27) in Atlanta Hawks (31-26) sta ponoči prav tako slavila, Kincks celo šestič v nizu ob zmagi s 122:112 proti New Orleans Pelicans (25-32) po podaljšku. Atlanta je s 129:117 ugnala Indiana Pacers (26-30).

Na zahodu je Dallas danes ponoči vknjižil drugi zaporedni poraz. Tokrat so bili boljši Sacramento Kings in zabeležili 23. zmago v sezoni. Dallas ostaja pri 30. ob 26 porazih, vse bolj pa se jim izmika šesto mesto, ki prinaša neposredno uvrstitev v končnico. To za zdaj držijo košarkarji Portland Trail Blazers (32-24), ki pa so ponoči prav tako izgubili proti Charlotte Hornets (28-28) s 101:109.

Mavericks so zatajili predvsem v drugi četrtini, ko so kraljem dovolili kar 45 točk, razlika pa je bila ob polčasu 17 točk. Na Dončićevih krilih so se nato skušali vrniti ter se nekajkrat približali na vsega šest točk, Sacramento pa je imel vedno pravi odgovor in z zmago ohranil upe za deseto mesto na zahodu.

Dončić je dvoboj končal s 37 točkami, od tega jih je 28 dosegel v drugem polčasu. Iz igre je zadel 14 od 27 metov (od tega 4/13 za tri), nenatančen pa je bil pri prostih metih (5/10). Ob tem je dodal še osem skokov in štiri podaje, v obrambi pa je trikrat blokiral tekmece. Vseeno ni bil zadovoljen ne s svojo ne s predstavo ekipe.

“Nismo igrali dovolj čvrsto. Sedaj nas čakata dve tekmi z Los Angeles Lakers in morali bomo dvigniti raven. Vseeno mi je ali dosežem 37 ali nič točk. Izgubili smo, to je vse, kar šteje,” je po tekmi dejal 22-letni Dončić in le stežka našel besede, s katerimi bi opisal trenutno stanje Dallasa.

“Nismo začeli dobro in to se nam dogaja že nekaj tekem. Sam moram v tistih trenutkih igrati precej bolje. Ni velike skrivnosti. Moramo pokazati več, igrati z več energije. Iskreno ne vem, zakaj se nam to dogaja. Vem zgolj to, da se začne pri meni, saj moram znati motivirati soigralce,” je krivdo nase znova prevzel Dončić.

Medtem ko Dallas ostaja na sredi lestvice, se na vrhu obeta ogorčen boj za prvo mesto. Los Angeles Clippers (40-19) so se z zmago proti Minnesota Timberwolves s 124:105 nekoliko približali vodilnima ekipama lige, Utah Jazz (42-15) in Phoenix Suns (40-16).

V noči na torek bo na parket znova stopil Dragić z Miamijem. Pomerili se bodo s Houston Rockets (15-42), na priložnost pa bo čakal tudi Vlatko Čančar z Denver Nuggets (36-20). Gostili bodo Memphis Grizzlies (29-26).