Šport

Cedevita Olimpija – Helios Suns 81:66

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 8. krogu lige Nova KBM doma premagali Helios z 81:66 (19:19, 37:39, 55:52).

* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper), Palčič (Postojna).
* Cedevita Olimpija: Radovič 13 (2:2), Duščak 26 (3:4), Hodžić 20 (2:4), Ščuka 4, Dimec 14 (2:2), Marinković 4 (0:2).
* Helios: Ferme 9 (3:4), Bratec 3 (0:2), Oman 15 (2:2), Šikanič 2, Sekulović 4, Lorbek 11, Mahkovic 13 (6:10), Hirschmann 2 (2:4), Kelly 7 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 9:14, Helios Suns 15:24.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:26 (Hodžić 4, Duščak in Radovič 3), Helios Suns 11:30 (Oman in Lorbek 3, Ferme 2, Bratec, Mahkovic, Kelly).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Helios Suns 17.
* Pet osebnih: Hodžić (39.), Mahkovic (39.).

Košarkarji Cedevite so prvo medsebojno tekmo v boju za prvaka izgubili za 50 točk, tokrat pa se Domžalčanom oddolžili za poraz. Mladcem, ki so igrale na prvi tekmi, so se pridružili štirje izkušenejši igralci, kar je bilo dovolj, da je Helios padel. Ni pa padel brez izstreljenega naboja, čeprav izid kaže na zanesljivo zmago Ljubljančanov, pa to ni bilo tako. Tekma, s katero se je Olimpija vsaj začasno prebila na sam vrh prvenstvene razpredelnice, se je odločila v zadnji četrtini.

Kazalo je sicer, da bodo Ljubljančani že v tretjem delu strli tekmece, a so zapravili prednost, stvari pa morali reševati v zadnjem. Z delnim izidom 14:2 so v 35. minuti s trojko razpoloženega Dana Duščaka povedli s 73:57, takrat je bilo že jasno, da bosta točki ostali doma.

Duščak je na koncu zbral 26 točk, Alen Hodžić 20, Žiga Dimec 14, Ivan Marinković pa se je izkazal z 11 skoki. Pri Heliosu je Urban Oman dosegel 15, Blaž Mahkovic pa 13 točk.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu (22.4.) gostovala v Podčetrtku, Helios pa bo dan prej gostil Rogaško.