Markoja deveti v trojnem položaju

Slovenski strelec Robert Markoja je na evropskem prvenstvu v streljanju z zračnim orožjem v Osijeku v disciplini 300 metrov trojni položaj osvojil 9. mesto. Zmagal je Romun Peter Sidi.

Markoja je z zračno puško zadel 578 krogov, s čimer je za 15 krogov zaostal za zmagovalcev Sidijem, ki je s 593 krogi postavil nov evropski rekord. Drugo mesto je s 588 krogi zasedel Avstrijec Bernhard Pickl, tretji pa je bil s 585 zadetimi krogi Švicar Vincent Gilles Dufaux.

Slovenski tabor se je v torek veselil novega uspeha Rajmonda Debevca, ki je v disciplini 300 metrov puška leže osvojil naslov evropskega prvaka, medtem ko je bil Markoja 18.

Osrednji cilj slovenske reprezentance v Osijeku je izpolnitev olimpijske kvote v disciplini 50 metrov trojni položaj malokalibrsko puško, ki jo bo prihodnji torek poskušala priboriti Urška Kuharič.