Ministrstvo prerazporedilo sredstva na razpisih za čebelarje

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano se je zaradi povečanega interesa čebelarjev za nakup čebelarske opreme ter nakup in izdelavo satnic odločilo prerazporediti sredstva med tremi februarja objavljenimi javnimi razpisi za čebelarje. Za sofinanciranje čebelarske opreme in satnic je zdaj na voljo več denarja.

Kmetijsko ministrstvo je te tri in še štiri druge javne razpise za dodelitev podpore čebelarjem v letošnjem letu objavilo konec februarja. Njihova skupna višina je približno 738.000 evrov.

Za sofinanciranje nakupa čebelarske opreme je takrat ponudilo 352.000 evrov nepovratnih sredstev, zdaj pa je ta znesek zvišalo na 367.000 evrov. Glavni namen je izboljšanje ekonomičnosti in konkurenčnosti čebelarstva s posodabljanjem čebelarske opreme in izboljšanjem pogojev za proizvodnjo ter trženje čebelarskih proizvodov, piše v razpisu.

Sredstva za sofinanciranje nakupa oz. izdelave satnic s certifikatom ali analiznim izvidom oz. poročilom o doseženih temperaturah se zvišujejo na 183.975 evrov. Prvotno je imelo ministrstvo za ta namen na voljo 147.000 evrov, a je povečano zanimanje zaznalo že aprila, ko je obseg sredstev povečalo na 179.000 evrov. Zdaj se torej še dodatno povečujejo.

Glavni namen tega razpisa je zagotavljanje večje kakovosti in varnosti medu in ostalih čebeljih pridelkov.

Hkrati se višina nepovratnih sredstev, namenjenih za sofinanciranje zdravil za zatiranje varoje, znižuje s 60.000 na 40.000 evrov, so danes sporočili z ministrstva.

Rok za oddajo vlog je pri vseh treh razpisih 31. julij do 15. ure.

Back to top button