HeadlineAktualnoŠportPišemo

Ambro analizira

Matjaž Ambrožič analizira 32. krog, drugi del Premier lige.

Mavrična uspešnost treh nesojenih superligašev.

Nadaljevanje 32. kroga v Premier ligi je ponudilo dva čudovita in en grozljiv obračun. Čeprav Aston Villa v tej sezoni še ni izpustila začetnega vodstva, pa ji rekordno zgodnjega proti Manchester Cityju ni uspelo zadržati. Ollie Watkins je po dobrem sprejemu izjemne konkavne globinske podajec Tyrona Mingsa – skrajno nerodno je ni uspel prestreči John Stones – zaposlil odlično pozicioniranega Johna McGinna. Škot je domačo ekipo v vodstvo povedel že po dvajsetih sekundah igre. Manchester City je odgovoril z izdatnim pritiskom, ki sta ga podžigala razpoložena Bernardo Silva in Phil Folden. Do odmora je bilo že 1:2, kajti za izenačenje je v 22.minuti prvi z desne strani zaposlil drugega, ki je dosegel že svoj štirinajsti sezonski gol. Osemnajst minut pozneje je prav po Foldnovi izvedbi kota na nasprotnem boku še en krasen predložek, tokrat z levico, pred domača vrata namenil Bernardo Silva. S strelom z glavo je akcijo uspešno zaključil Rodri. Nasprotno, kot bi se pričakovalo, je pavzo bolj potreboval Manchester City. To pa zato, ker je bil še pred njo izključen John Stones. Cityjev centralni branilec je zamudil pri izbijanju še ene lepe Villine dolge podaje po levem boku. Namesto žoge je po stegnu grdo kresnil Villinega Jacoba Ramseyja.
Do konca tekme Aston Villa ni uspela izkoristiti številčne premoči, pa saj so jo njeni igralci uživali le enajst minut nadaljevanja. Bočni branilec Matty Cash si je s stihijskim prekrškom nad Foldnom prislužil še drugi rumeni karton in posledično predčasno slovo z igrišča. V zadnji tretjini obračuna ali v sekciji tekme, ki se je odigrala 10 na 10, so bili gostje boljši. [1:2] Nagrada za njihov trud je ponovna vzpostavitev razlike enajstih točk, ki jih loči od drugouvrščenega Manchester Uniteda. Tudi, če se slednjemu posreči do konca lige zmagati na vseh tekmah, mora Manchester City za potrditev naslova na zadnjih petih nastopih osvojiti le še osem točk.

Še pred zapleti na Villa Parku je v nič manj razburljivem duhu minil obračun med Tottenhamom in Southamptonom. Kot je znano, so londonski Spurs v ponedeljek odslovili razvpitega trenerja Joseja Mourinha, ki je pri njih služil samo 17 mesecev. Dramo je nakazal slab začetek domače vrste, ki ga je z zadetkom zaznamoval gostujoči golgeter Danny Ings. V drugem delu so se zaradi odsotnosti prvega stelca Harryja Kana morali zbrati preostali zvezdniki Tottenhama. In so se res. Simptomatično sta zmagovalna gola zabila Gareth Bale in v izteku tekme še Son Heung-Min – Valižan z elegantnim diagonalnim zaključkom in Korejec z brezkompromisno izvedenim kazenskim strelom. Son je mrežo v drugem delu nebogljenega Southamptona zatresel že prej, toda sodniki so gol s pomočjo video analize razveljavili. [2:1] Tottenham se je vrnil v boj za četrto mesto. Nekdanji vezist in po novem vršilec dolžnosti glavnega stratega Tottenhama Ryan Mason, ki bo na funkciji do konca sezone, je postal najmlajši trener v Premier ligi (29 let in 312 dni).

Že v torek je Chelsea doma proti pričakovanjem uprizoril slabo predstavo. Trener Thomas Tuchel je kot glavni razlog za tekmovalno revščino proti Brightonu navedel stres, ki ga njegovim igralcem povzročila saga o propadli evropski Super ligi. [0:0]

Londonski modri so se na 4. mestu izenačili z West Hamom (54 točk), ki ga na derbiju obiščejo v soboto. Pri Brightonu so bili z osvojeno točko povsem zadovoljni. Brighton na 16. mestu za kar varnih sedem točk prehiteva Fulham, ki je prvi pod črto obstanka v ligi na 18. mestu.

Nocoj se bosta udarila še Leicester in West Brom. Že v petek pa angleška Premier liga vstopa v naslednji, 33. krog, ki ga bomo pravočasno uvedli z novim paketom rezultatskih napovedi.