Celjani z novim vezistom, Koper potrdil zvenečo okrepitev

Nogometni klub Celje se je z ukrajinskim klubom Vorskla Poltava dogovoril za prestop Milota Avdylija. Enaindvajsetletni na Kosovu rojeni vezist je s klubom sklenil pogodbo do 30. junija 2028. Koprčani pa so na spletni strani potrdili prihod Josipa Iličića, ki je nazadnje igral za Maribor.

Avdyli je postal četrta celjska okrepitev tega poletja. Standardni član mlade reprezentance Kosova velja za vsestranskega vezista, ki lahko zaigra na vseh položajih v vezni vrsti.

Po začetnih korakih na Kosovu je februarja 2021 odšel v Švico, ko ga je v svoje vrste pripeljal Arau.

V naslednjih štirih sezonah je za nekdanjega švicarskega prvaka nastopil na 109 obračunih, dosegel sedem zadetkov in prispeval deset asistenc. Januarja letos je prestopil v Ukrajino, kjer je v spomladanskem delu zbral deset nastopov.

Novi klub je uradno našel kranjski virtuoz Josip Iličić. Nekdanji slovenski reprezentant se je dogovoril za enoletno sodelovanje s Koprom.

“Veseli me novo, a tudi znano okolje, tu sem naredil prve korake v članskem nogometu. Koper je nogometno mesto, navijači si zaslužijo všečno igro in dobre rezultate. Upam, da bomo vsi skupaj uživali,” je za spletno stran kluba z Obale povedal 37-letni napadalno naravnani vezist.

“Il professore, dobrodošel na Bonifiki,” so ob tem prihod Iličića pozdravili pri koprskem prvoligašu. Iličić je člansko kariero začel v Kopru, kjer je leta 2007 igral v dresu Bonifike.

Maribor, pri katerem je Iličić igral od konca sezone 2022/23, pred tem pa tudi že leta 2010, se namreč ni odločil za podaljšanje pogodbe. Kranjčan je presodil, da še ni napočil čas za tekmovalno slovo in bo vsaj še eno sezono igral na vrhunski ravni.

Iličić je precejšen del kariere preživel v Italiji, igral je za Palermo, Fiorentino in Atalanto, italijanski mediji pa so mu dali vzdevek “profesor nogometa”.

Back to top button