
V Sloveniji je bilo februarja 938.503 delovno aktivnih, kar je 0,2 odstotka več kot januarja, a 0,3 odstotka manj kot februarja lani. Rekordno število delovno aktivnih je bilo sicer zabeleženo novembra lani, ko so jih statistiki našteli 948.444, je razvidno iz baze podatkov statističnega urada.
V drugem letošnjem mesecu je bil v Sloveniji 835.101 zaposlen, s čimer je število na mesečni ravni poraslo za 0,2 odstotka, na medletni pa je nazadovalo za 0,6 odstotka. Hkrati sta bila februarja v državi 103.402 samozaposlena, kar je 0,3 odstotka več kot januarja, hkrati pa 1,7 odstotka več kot februarja lani, je danes objavilo republiški statistični urad.
Med delovno aktivnimi je število moških v mesečni primerjavi poraslo za 0,3 odstotka, število žensk pa za 0,2 odstotka.
Na mesečni ravni se je število delovno aktivnih zvišalo na 15 področjih dejavnosti in znižalo na petih. Največjo rast so statistiki zaznali v gradbeništvu, in sicer 0,7-odstotno. Največji upad pa je bil v predelovalnih dejavnostih, in sicer 0,1-odstoten.
V medletni primerjavi se je število delovno aktivnih v gradbeništvu medtem znižalo za 1,4 odstotka, v predelovalnih dejavnostih pa za 1,8 odstotka. Največjo letno rast so na statističnem uradu zaznali v zdravstvu in socialnem varstvu (+3,2 odstotka).
Lani se je število delovno aktivnih v mestnih naseljih v primerjavi z letom prej zmanjšalo za 15 oseb. Izmed 104 mestnih naselij se je njihovo število dvignilo v 34. Rast je bila največja v Ljubljani (+0,2 odstotka). V Lescah in Šmarju pri Jelšah je število delovno aktivnih ostalo enako, v 68 mestnih naseljih pa je upadlo, najizraziteje v Logatcu (-2,9 odstotka).