Ob dnevu javne uprave poudarek na odpravljanju birokratskih ovir

Ob dnevu javne uprave, ki ga zaznamujemo danes, ministrstvo za notranje zadeve in javno upravo izpostavlja pomen kakovostnih, dostopnih in učinkovitih javnih storitev ter razvoj upravnega sistema, ki mora biti usmerjen v potrebe ljudi. Izpostavljajo pomen odpravljanja nepotrebnih birokratskih ovir, digitalizacije in poenostavljanja postopkov.

Na ministrstvu so med ključnimi usmeritvami razvoja javne uprave nanizali digitalizacijo postopkov, zmanjševanje administrativnih bremen, večjo preglednost delovanja institucij in skrb za uporabniško izkušnjo.

“Naš cilj je zgraditi javno upravo, ki bo prebivalcem in gospodarstvu nudila hitre, preproste in učinkovite javne storitve. Osredotočamo se na odpravljanje nepotrebnih birokratskih ovir, digitalizacijo, poenostavljanje postopkov ter uvajanje rešitev, ki ljudem prihranijo čas in stroške. Javna uprava mora biti zanesljiv partner ljudi in gospodarstva,” so povzeli besede ministra za notranje zadeve in javno upravo Francija Matoza.

Na ministrstvu so zatrdili, da si prizadevajo za nadaljnje izboljšave in optimizacijo delovnih procesov, krepitev digitalnih storitev in ustvarjanje okolja, v katerem bodo javne storitve še bolj dostopne, razumljive in prijazne uporabnikom.

Ob dnevu javne uprave so vsem javnim uslužbenkam in uslužbencem izrekli priznanje za njihovo delo ter se jim zahvalili za njihov prispevek k učinkovitemu delovanju države in kakovostnemu izvajanju storitev.

Organizacija združenih narodov je 23. junij leta 2002 razglasila za dan javne uprave. Njegov namen je osvetliti njen pomen za razvoj družbe, priznanja delu javnih uslužbencev ter spodbujanja kakovostnih, dostopnih in učinkovitih javnih storitev za vse prebivalce.

Back to top button