
Udinese gladko opravil z Empolijem
Nogometaši Udineseja so v 25. krogu italijanske lige proti Empoliju slavili s 3:0 in se utrdili na desetem mestu na lestvici.
Udinese, pri katerem je Jaka Bijol igral celo tekmo, njegov slovenski reprezentančni kolega Sandi Lovrić pa do 81. minute, je vpisal deveto zmago v sezoni, neporažen je zadnje tri kroge. Junak tekme je bil Jurgen Ekkelenkamp, ki je prispeval dva gola, Florian Thauvin je v 90. minuti le še dokončal delo. Eno lepo priložnost je po kotu zapravil tudi Bijol.
Fiorentina je pred tem doma izgubila proti Comu z 0:2, Monza in Lecce pa sta igrala 0:0.
Danes bosta še tekmi Parma – Roma in Juventus – Inter, v ponedeljek pa bo Venezia Domna Črnigoja gostovala pri Genoi.
V soboto je vodilni Napoli v Rimu pri Laziu igral 2:2, pri čemer je Boulaye Dia Rimljanom točko priigral v 87. minuti. Milan je z 1:0 premagal Verono, potem ko je znova, tokrat v 75. minuti, zadel novinec v napadu rdeče-črnih Santiago Gimenez. Pred tem je Atalanta igrala 0:0 s Cagliarijem, kar je bil prvi remi teh dveh ekip na medsebojnih tekmah od januarja 2013.
V petek je Bologna s 3:2 premagala Torino.
Napoli je zdaj pri 56 točkah, Inter ima ob tekmi manj 54 točk, Atalanta 51, Lazio pa 46.





